Szurikáta, szirti macska,
úgy néz ki, mint a manguszta.
Természetfilmekből ismerem,
Dél-Afrika az otthona.
Akár egykilós is lehet,
csinos, dekoratív jószág.
Én, ki állatot kedvelek,
nem lenne idegen a gyámság...
Karcsú testét irigyelném,
simogatnám, szelídít'ném,
ha a hátamon rohangálna,
bizony, nagyra értékelném...
Többször, mikor gyerkőcökkel
az Oroszlánkirályt néztük,
mindannyian ott a Timont,
azt a mongúzfélét "kértük"...
Olyan bájos kis figurák,
ahogy állva vizsgálódnak!
Kölkök ríva könyörögtek,
máris vegyek olyat holnap!
2026. június 23., kedd
Szurikátaimádat
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése